'KEN'S RED' mini kiwi, kont. 2l

Kód: 1561
Stredne skoré
€10,90 / db €8,86 ÁFA nélkül
Raktáron (>10 db)

Szeptember végén érik be. Nőivarú növény apró terméssel, kifejezetten fagytűrő kiwi fajta. Az ízletes termése mellett dísznövényként is helyt áll sötétzöld leveleivel és illatos virágaival, melyek júniusban nyílnak ki. Kétéves hajtásokon terem, gyakran akár a kiültetés utáni második évben. Speciálisan fagytűrése miatt nemesítették, mely eléri a -29°C-t.

Részletes információ

Termék részletes leírása

Latin Név Actinidia arguta 'Ken's Red'
Igényei

igényli a széltől védett, napos fekvést, forró nyarak során szükség lehet árnyékolásra

ideális a déli, délkeleti, valamint a védett nyugati fekvés

enyhén savanyú, tápanyagban gazdag, megfelelően nedves talaj szükséges.

Termése formára és ízre megegyezik a klasszikus kiwivel, mérete a nagyobb szemű egresre hasonlít, kb. 2 - 4 cm hosszú. Kifejezetten ízletes és teljes érésben hihetetlenül édes bogyókat hoz, melyeknek borvörös a bőre és pirosas a húsa.
Érési idő szeptember vége
Tárolhatóság

Főleg friss fogyasztásra, vagy konyhai feldolgozásra ajánljuk (konzervek, lekvár, szárított gyümölcsök, gyümölcslé stb)

Éretlen bogyóit akár már korábban is leszedhetjük (előszüret) és más, etilént termelő gyümölcsökkel (pl. alma) egy zacskóban/zsákban, szobahőmérsékleten remekül beérnek.

Ajánlott növényvédelmi készítmények megelőzésre és kezelésre

bakteriális nekrózis - preventívne Cuproxat SC

pajzstetvek - Karate Zeon 5 CS, Neemazal-T/S, Sanium Ultra 

Ültetéskor ajánlott a Symbivit mikorrhiza gomba használata.

Megfelelő ültetési közeg választása és bebiztosítása. Rendszeres tápozás, gyomtalanítás.

Beporzás hímivarú egyedre van szüksége, mint például a Male

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!

Ezt a mezőt ne töltse ki:

Biztonsági ellenőrzés