AGRICHEM Mészkő öntözéshez és permetezéshez 5 kg
Kód: 66915Termék részletes leírása
A műtrágya kalciumot tartalmaz, amely csökkenti a talaj savasságát. Növeli a terméshozamot és javítja a tárolhatóságot. Felgyorsítja a sérült levélfelületű növények regenerálódását. Elsősorban gyors hatásáért használják, ilyenkor a növény növekedésének gyors beindítását biztosítja. Akkor is hatásos, ha a növényeket hideg, jégeső, betegségek vagy kártevők károsítják.
Adagolás: Vízben könnyen oldódik. A növényfejlődés kezdetén lehet vele trágyázni, különben a nitrogén könnyen kimosódna a talajból, és a növényeknek nem jutna idejük felhasználni. A műtrágya szórással és öntözéssel is alkalmazható. A műtrágya 100%-ban vízoldható, így nem áll fenn a fúvókák eltömődésének veszélye permetezőből való kijuttatáskor. Folyékony formában vegetációs időszak alatti trágyázásra alkalmas. A gyep trágyázásakor a kalciumtartalom segít elnyomni a nem kívánt moha növekedését. A talajban lévő nitrogén nagy mobilitása és a kimosódás veszélye miatt könnyű homokos talajokon és nagy mennyiségű csapadék mellett 30mg/m2-nél nagyobb dózisú mészkő kijuttatása nem javasolt.
A mészkő alkalmas:
- Talaj alaptrágyázása keresztes virágú zöldségek, gumósok, gyümölcsöik, hagymafélék és leveles zöldségek, burgonya, hüvelyesek, apró gyümölcsök és csonthéjasok, szamóca és szőlő esetében, 10 m²-enként 100-360 g kijuttatása javasolt a teljes tenyészidő alatt, a termesztett növénytől függően.
- Lombtrágyázás esetén a mészkövet 0,1-0,2%-os oldat formájában (0,1-0,2 kg/100 l víz) javasolt használni. A lombtrágyázás az almatermésűek keserűfoltosodása ellen is hatékonynak bizonyult. Az almafákat megelőzően permetezzük július második felétől 5-6 alkalommal, a permetezést 10-14 napos időközönként ismételjük. Az ilyen típusú kijuttatáshoz 0,5-1%-os oldatot (50-100 g mész/10 l víz) javasolt használni.
- A talaj nélküli növénytermesztéshez kapcsolódó tápoldatok készítésében.
- Termesztési aljzatok előkészítésével kapcsolatban.
Összetétel: Nitrogén (mint N-NO3-) min.: 14,0%, Nitrogén (N-NH4+-ként) min.: 1,0%, Kalcium (CaO-ként) min.: 26,0%.
Miért van szükségük a növényeknek nitrogénre és kalciumra?
Nitrogén: a növénytáplálkozás egyik legfontosabb eleme, melynek a talaj tartalma rövid időn belül sokat változhat. A növények ammónia vagy salétromsav formájában kapják meg. A növények által fel nem vett nitrogén nitrát formájában a talajban marad, és eső vagy hóolvadás hatására a talajvízbe jut. Ezért ügyelni kell arra, hogy a növények csak annyi nitrogént kapjanak, amennyit el tudnak fogyasztani. A nitrogén műtrágyákkal végzett nagyon erős trágyázás a vegetatív szervek (levelek) túlzott növekedését okozza, és a növények kevésbé ellenállnak a betegségeknek. A nitrogéntöbblet abban is megnyilvánul, hogy a gyümölcsök általában rosszul festenek, nincs illatuk és rosszul tárolódnak. A talaj nitrogénhiánya a növekedés visszamaradásában, a levelek világoszöld színében és korai lehullásában nyilvánul meg. A dísznövényekben a nitrogéntöbblet a levelek területének növekedését okozza, míg a virágok gyengén színűek, fakóak és nagyon gyengék.
Kalcium: Gondoskodik a jó talajszerkezetről, és szükséges a sejtfalak kialakításához. Más tápanyagoktól eltérően a növény a kalciumot tartósan tárolja szervezetében. Építőanyagként használják, különösen fahálók és gyökerek készítésénél. A kalcium különösen hasznos a csonthélyasoknál, mivel ez a magok kialakulásának alapvető építőanyaga. Gyakran előfordul, hogy savanyú talajban, 9 szilícium hiányában a gyümölcsök nem képeznek magvakat. Kalciumhiány esetén a gyökerek lassan nőnek, és kevés oldalgyökeret és gyökérszőrt képeznek. A savanyú, gyakran vizes és rosszul szellőző talajon lévő növények kalciumhiányban szenvednek. Az ilyen talajokat meszezni vagy vízteleníteni kell. A túl sok kalcium megakadályozza, hogy a növények hasznosítani tudják a foszfort, vasat, magnéziumot és más elemeket. A külső megjelenésben a kalcium hiánya és feleslege ugyanúgy megnyilvánul - klorózis (a növényi szövet sápadtsága).
Kiegészítő paraméterek
Kategória: | Kiegészítők |
---|---|
Súly: | 5 kg |
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!